Krkonoše

Janské
Lázně

Janské Lázně je součástí největšího lyžařského rezortu v Česku. Je velmi vyhledávaným místem  pro dovolenou na horách. Leží na úpatí Černé hory, kde se nachází lyžařský areál který je součástí města. Město nabízí nespočet sportovních aktivity v zimě, ale i v létě. Navštivte Janské Lázně, která nabízí nespočet možností ubytování, tak si můžete v klidu vychutnat krásu našich hor a strávit tak nezapomenutelnou dovolenou v Krkonoších. Součástí města jsou Státní léčebné lázně Janské Lázně, které provází dlouhodobá pověst jednoho z nejlepších lázeňských zařízení v České republice. To sebou nese značné výhody co se týká ubytování a relaxace. Právě zde můžete využít skloubení aktivní dovolené v krkonoších a wellness pobytu. Přírodními léčivými zdroji Janských Lázní jsou termální minerální voda a lokální klima.

contact us and book the tour of your dreams

Vydrovy Boudy

Luxusní ubytování v tradičně laděném stylu v klidné části Pece pod Sněžkou.

Počasí

Aktivity
Janské Lázně
a Okolí

Město Janské Lázně patří v zimě mezi nejoblíbenější lyžařská střediska v Čechách a v létě je vyhledáváno turisty a cyklisty jakožto perfektní výchozí bod pro výlety do Krkonošského národního parku a na samotné vrcholky hor díky kabinové lanovce.

Za léčbou, sportem i relaxací

Do našich lázní se můžete vydat i za účelem klidné relaxace v krásném horském prostředí, kdy procházky v klima nadmořské výšky 675 m. n. m. samo o sobě prospívá tělu i duši. U nás se léčí nebo si užívají relaxační programy pro všechny generace, od dětí až po seniory. Ve Státních léčebných lázních Janské Lázně si přijde na své opravdu každý. Přijeďte se přesvědčit sami.

Skvělý výchozí bod pro cesty po Krkonoších

Lázeňské město se rozkládá na úpatí Černé hory (1299 m. n. m.), na jejíž vrcholek vede přímo z města kabinová lanová dráha. Díky nově vybudovaným lanovkám, vlekům i běžeckým lyžařským tratím se město stalo špičkovým sportovním a rekreačním střediskem a ideálním východiskem do Krkonošského národního parku jak v zimě pro lyžaře, tak v létě pro cyklisty i pěší turisty. Jsme také jedinými lázněmi na české straně Krkonoš.

Kultura i společenský život

Kulturním centrem je skvostná, ryze secesní budova Kolonády, jenž je dílem vídeňského architekta Petra Paula Branga, postavená v roce 1904 významným trutnovským stavitelem Janem Blažkem (Johann Blaschek). Zde se pravidelně pořádají taneční večery a hudební vystoupení různých žánrů, přes den Kolonáda hostům slouží jako kavárna.

Ve společenském sále Janského Dvora jsou pořádány především koncerty vážné hudby a cestopisné přednášky. Víkendy v lázeňské sezóně zpestřují promenádní koncerty přímo na hlavní kolonádě. Městské kino je kromě filmových představení využíváno i pro vystoupení divadel a estrád malých forem. Všechna zařízení jsou řešena bezbariérově, jsou snadno přístupná i imobilním klientům.

Relaxační procházky po okolí

Vycházkovou trasou po stopách rakouského korunního prince Rudolfa od Kolonády ke katolickému kostelu se dostanete okolo dětské léčebny Vesna ke Staros­tovu prameni a dále na Zlatou vyhlídku, která je považována za jednu z nejhezčích. Půjdete-li kolem katolického kostela sv. Jana Křtitele v čase bohoslužeb, nenechte si ujít podívanou na skleněné vitráže chrámových oken s postavami světců, zářících při pohledu zevnitř barvami. Kostel má také bezbariérovou úpravu.

Na Černou horu můžete v letní i zimní sezóně vyjet moderní kabinovou lanovkou Černohorský Express, u jejíž horní a dolní stanice máte možnost zapůjčit si koloběžky a zdolat tak Černou horu netradičním způsobem. Ve městě naleznete také půjčovnu kol a lyží. Poblíž dolní stanice lanovky naleznete lanový park i s baby parkem pro menší děti. Vaše děti a vnoučata jistě ocení návštěvu Farmaparku Muchomůrka s přírodními herními prvky a především s domácími zvířaty. Stezka korunami stromů Krkonoše, která je v dochozí vzdálenosti 2 kilometry z centra města, nabízí unikátní výhledy z ptačí perspektivy a vede i do podzemí ke kořenovému systému stromů.

Místo pro pohodový pobyt

Ve městě Janské Lázně můžete navštívit mnoho restaurací, ať už ke strávení příjemného večera nad sklenkou vína či dobrou večeří nebo přes den posedět v kavárnách v centru města. Klientům lázní je přes den k dispozici bistro Benátská hala v Lázeňském Domě, kde se nabízí nápoje, chlebíčky a zákusky. V rámci Aquacentra mohou hosté posedět v Aquabaru nebo na jeho venkovní terase, kde se podávají nápoje a teplé předkrmy. Naleznete zde také lékárnu, poštu, kino, minigolf a samozřejmostí je bankomat, který naleznete v budově Lázeňský Dům.

Každou středu večer hraje v baru Relax u Kolonády živá hudba (rock, pop, folk) k poslechu i tanci. Music bar Black hill pravidelně pořádá disco s DJ a to několikrát do týdne.

Zajímavým zážitkem je návštěva prodejní galerie ve stylovém domě Magma nad evangelickým kostelem, kde drobné užitkové předměty, bytové doplňky a suvenýry z broušených kamenů povyšují přírodní materiál precizním opracováním na skvostné artefakty. Ve výtvarné dílně Bosorka budete mít možnost si sami vyrobit upomínkový předmět pro sebe a své blízké. V obchůdku Ostrov dobré nálady zakoupíte předměty současného českého designu od originálních výtvarníků a řemeslníků.

Vedle pacientů léčících si zde své zdravotní problémy, přes rekreanty užívajících si pohodovou dovolenou, až po sportovce hledající vzrušení a adrenalin, si zde „to své“ najde v každém ročním období skutečně každý.

Zdrojem tohoto textu jsou oficiální stránky Janský Lázní

Hide picture